TÜM HALILARIMIZ RENK LOGO DESEN YAZI SECENEKLERI İLE SİZE VE FİRMANIZA ÖZEL ÜRETİLMEKTERDİR
     
Golden Carpet

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuk halıları ile ilgili ailelerin merak ettikleri ve sıkça sordukları sorulara yanıt veriyoruz.

Polyamid halı nedir?

Polyamid içerikli ürünlerin birçok özelliği bulunmaktadır bunlar, leke tutmaz, büyük eşya baskılarına veya zorlanmalara karşı dayanıklıdır. İçerisinde anti bakteriyel özellik taşımaktadır. Anti statiktir (statik elektriğin oluşmasını engelleyen madde)

Antibakteriyel halı nedir?

Anti bakteriyeller mikroorganizmaların akrilik emülsiyon içerikli özel bir madde ile oluşumunu engeller. Çocuklarınızın ve sizlerin sağlığı açısından oldukça önemli bir faktördür.

Antialerjik halı nedir?

Astım ve birçok alerjisi olan kişiler için tasarlanmıştır. Ürünlerin hazırlanması aşamasında katılan bir takım kimyasal maddeler ile mikroorganizmalardan, tozlardan (astım taşıyıcılar) arındırılır.

Satın alma işlemleri sırasında nelere dikkat etmeliyiz?

Halı alırken dikkat etmemiz gereken birçok faktör vardır. İş yerlerinizin ve yaşam alanlarınızın genel görünümünde oldukça büyük bir etkiye sahiptirler. Bazı püf noktalarına dikkat ederek hem şık hem de ekonomik bir ürün alabilirsiniz. Bunlar:

  • Solmayan malzemelerden üretildiğine
  • Kullanım amaçlarınıza uyup uymadığına
  • Güneşe dayanıklılık derecesine
  • İpliklerinin kalitesine
  • Kişisel zevklerinize uyup uymamasına
  • Fiyatına göre değişir.

Halı nasıl temizlenir?

Üzerine sıvı bir madde döküldüğünde ilk olarak havlu veya benzeri bir bezi dökülen medenin üzerine bırakın, kesinlikle sert ve yıpratıcı şekilde ovalamayın. Dökülen sıvının tamamının emildiğinden emin olduğunuzda ılık su kullanarak doğal sabun veya yün şampuanı ile baskı uygulamadan lekeli bölgeyi silin.

Durulama işlemini de aynı şekilde tekrarlayın. Silme işleminden sonra halınızı vakumlu bir temizleme süpürgesi ile temizleyin ya da kuruması için bir köşeye bırakın.

Eğer kalıcı bir leke oluşmuş ise, o bölgeyi kesinlikle zorlamayın ve profesyonel bir yardım almanız en mantıklısı olur.